دستگاه وکیوم فرمینگ

دستگاه وکیوم فرمینگ در انواع مختلفی ساخته می شوند و پیچیدگی خاص خود را دارند . همانطور که در مقالات قبل گفته شد برای بسته بندی محصولات مختلف مانند مواد غذایی ، محصولات الکترونیکی ، شیرینی و شکلات ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، قطعات جانبی خودرو ، اسباب بازی ، ابزار آلات و… از دستگاه وکیوم فرمینگ استفاده می شود . این دستگاه با استفاده از فرآیند مکش و پرس باعث شکل گیری بسته بندی های مختلف مانند کاغذ و پلاستیک می شود . دستگاه هایی که کار بسته بندی را انجام می دهند می توانند پیچیده یا ساده باشند .

دستگاه وکیوم فرمینگ ساده از یک هیتر ، ورق گیر و قالب بند تشکیل شده است . عملکرد این دستگاه به این صورت است که در ابتدا ورق در قسمت ورق گیر قرار گرفته ، با استفاده از هیتر ورق گرم شده و پس از گرم شدن ، ورق با قالب تماس پیدا می کند و هوای بین آن ها تخلیه می شود . به همین ترتیب ورق شکل قالب را به خود می گیرد .

دستگاه وکیوم فرمینگ پیچیده به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تبدیل می شود . در دستگاه وکیوم فرمینگ پیچیده با توجه به نوع دستگاه ، تعدادی از کارها توسط اپراتور انجام می شود . در دستگاه نیمه اتوماتیک ۵۰ درصد کار توسط دستگاه و ۵۰ درصد دیگر توسط اپراتور انجام می شود و در دستگاه هایی که به صورت اتوماتیک کار می کنند ۸۰ درصد کار توسط دستگاه و ۲۰ درصد دیگر توسط اپراتور انجام می شود.

مزایای طرح:

زنبیل خرید