19

سینی نشا

مشخصات سینی نشاء

سینی های نشاء معمولا از جنس پلی استایرن یا پلاستیک در اندازه ها و اشکال مختلف در بازار موجود هستند. هرچه میزان اندازه سلول کوچکتر باشد نسبت به تغییرات PH، رطوبت، اکسیژن، نمک های محلول در خاک و مواد غذایی حساس تر می باشد. و هر چه میزان اندازه سلول عمیق تر باشد فضای بیشتری در محیط کشت به هوا اختصاص داده می شود و در نهایت موجب بهبود در زهکشی و آبشویی نمک ها و به دنبال آن رشد ریشه هایی عمیق و مستحکم می شود به این ترتیب می توان نهال بالغ تری تولید کرد.

مزایای استفاده از سینی نشاء

با توجه به این که مراحل اولیه رشد گیاه جزء حساس‌ترین مراحل رشدی نسبت به نیازهای آبی، غذایی، دمایی و میزان نور می‌باشد تأمین این موارد باعث تولید نشاهایی با کیفیت بالا می‌شود. از این رو کشت گیاهان در سینی‌های نشاء باعث تولید نشاهای با کیفیت بالا می‌شود.

• باعث افزایش بهره وری و صرفه جویی در وقت، نیروی انسانی، پول، آب، کود و فضای زمین می شود.

• تضمین حداکثر درصد جوانه زنی بذر بر خلاف روش معمولی.

• ریشه های نهال به اندازه بهینه خود رشد می کنند.

• نهال های رشد یافته در سینی ها سالم هستند و به راحتی از سینی جدا می شوند بنابراین کار انتقال نهال های ظریف را تسهیل می کند.

• در این روش احتمال انتقال بیماری‌های خاکزی و تخم حشرات نسبت به روش نشاکاری سنتی کمتر می‌شود.

• از آنجا که این گیاهان از سیستم ریشه ای خوبی برخوردار هستند، به سرعت رشد می کنند و در مقابل آفات و بیماری ها نیز مقاومت می کنند.

• بخاطر داشتن زهکشی عالی و دارا بودن مجرای تهویه هوا مانع از بیماری های قارچی و پوسیدگی ریشه می شود.

نکته: از آنجایی كه سينی های نشاء مجدداً مورد استفاده قرار می گيرند بايد پس از هر بار مصرف، تميز شده تا از شيوع امراض جلوگيری شود. ظروف را می توان با بخار يا محلول های بهداشتی ضد عفونی كرد.

برای پر کردن سینی های نشاء هرگز از خاک و ماسه استفاده نکنید زیرا این ترکیبات سفت و سنگین می باشند و ضد عفونی شده نیستند و شما در تولید، جابه جایی و همچنین در هنگام کاشت با مشکل مواجه خواهید شد. از ترکیباتی مانند کوکوپیت، پیت ماس و یا پرلیت استفاده کنید.

برچسب ها: بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.